BUX 139858.34 0,17 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a politika veszélyes?

2010. január 21. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nincs szükség azonnali nyugdíjreformra, a magyar nyugdíjrendszer az elmúlt időszak intézkedéseivel fenntarthatóvá vált - jelentette ki Bajnai Gordon miniszterelnök az Idősügyi Tanács előtt. A kormányfő szerint egy dolog veszélyeztetheti a nyugdíjrendszer fenntarthatóságát, ha a politika vagy a négyévenkénti választási ciklus "rángatni akarja". A nyugdíjrendszer nem olyan, mint a versenyautó, amit kézifékes fordulóval megfordítanak egy kanyarban; inkább a tankhajóhoz hasonlít, ahol egy-egy fordulást jó előre meg kell tervezni, és azután nagyon óvatosan, precízen végrehajtani, mert nagyon nagy baj lehet, ha rángatjuk a kormányt - mondta Bajnai.
Kilenc hónappal ezelőtt az ország gazdasági helyzete miatt áldozatvállalást kértünk a nyugdíjasoktól. Megszűnt a tizenharmadik havi nyugdíj, elhalasztottuk a nyugdíjkorrekciós programot és módosítottuk az indexálás szabályait - sorolta az intézkedéseket -, emellett a korhatár is emelkedett. Bajnai kitért arra, hogy a "kényszerűen elvett" 13. havi nyugdíj helyett nyugdíjprémiumot vezettek be, amely abban az esetben jár a nyugdíjasoknak, hogy ha a magyar gazdaság 3,5 százalékot meghaladó mértékben növekszik. Hozzátette: széles körű az egyetértés abban, hogy a magyar gazdaság akár már 2011-ben 3,5 százalékot meghaladó mértékben nőhet.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet