Magyarországnak már nincs szüksége a Nemzetközi Valutaalap (IMF) pénzügyi támogatására - mondta a Financial Timesnak Oszkó Péter pénzügyminiszter, aki szerint az IMF-csomag fennmaradó hányada biztonsági tartaléknak tekinthető. Az IMF magyarországi képviselője, Irina Ivacsenko ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy nem lenne elfogadható az államháztartási hiány jelentős emelését eredményező gazdaságpolitika a választások után. Oszkó szerint Magyarország jelentős erőfeszítéseket tett "költségvetési becsülete helyreállítására" azóta, hogy a Bajnai Gordon vezette technokrata kormány tavaly áprilisban hivatalba lépett. Ez hozzájárult a forint hozzávetőleg 15 százalékos erősödéséhez. Oszkó tegnap kezdte háromnapos befektetői road show-ját, a brit fővárosban. A lap szerint jóllehet a piaci hangulat javult, ám az elemzők szoros figyelemmel követik a politikai fejleményeket, tekintettel a tavasszal esedékes választásokra. A Fidesz az előrejelzések szerint hatalomra kerül, de a párt "bizonytalan jelzéseket ad" arról, hogy miképp akarja kezelni a költségvetési konszolidációt, és azt állítja, hogy az el nem számolt tételek az idén 7 százalékra is duzzaszthatják a hiányt - áll az írásban.
