BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elektronikusan gyűjt adatot a KSH

2010. január 6. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A KSH az EU-tól elnyert támogatásból elektronizálja a statisztikai adatgyűjtés rendszerét. A tavaly szeptemberben indult projekt teljes költségvetése 343 millió forint és a fejlesztések jövő májusban zárulnak le. Jelenleg a KSH papíralapon, postai úton kér be adatokat cégektől és közigazgatási szervektől, ami drága, lassú és komoly munkaerőt igényel mind az adatszolgáltatóktól, de még inkább a KSH részéről - ami elvonja a forrásokat a tényleges statisztikai munkától. A váltás igénye nemcsak a hivatalban, hanem az adatszolgáltatók részéről is felmerült annak költségigénye miatt - közölte a KSH. A fejlesztést tehát mind a KSH adatgyűjtési tevékenységének javítása, mind az adatszolgáltatói igények, mind a kormányzati célok érvényesítése indokolttá teszi. Ennek megfelelően a projekt célja egy olyan rendszer kialakítása, amely alkalmas az összes, illetve a lehető legtöbb KSH-kérdőív gyors elektronizálására, szerkesztésére, a felhasználók számára vonzó, lehetővé teszi az adatimportálást, eleget tesz az adatminőség elvárásainak. A tervek szerint a szolgáltatást az Ügyfélkapun keresztül fogja a KSH üzemeltetni.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet