BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz óva inti a magánpénztárakat

2009. december 17. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő kormány a még életbe sem lépett magánnyugdíjtörvényt hatályon kívül helyezi, erre felhívja a magánpénztárakat szervező pénzintézetek figyelmét is - olvasható a Fidesz elnökségi ülése után kiadott közleményben. Szijjártó Péter, az ellenzéki párt elnöki stábjának vezetője elmondta: ha kormányra kerülnek, "bővebb eszköztárral is küzdeni fognak a magyar emberek nyugdíjának ellopása ellen", ezért már most arra hívják fel minden olyan cég figyelmét, amely részt akar venni a "magánnyugdíjpénztárak privatizációjában", hogy egy Fidesz-kabinet meg fogja szüntetni azt a "tarthatatlan helyzetet", hogy az embereket kizárják a saját, nyugdíjcélú megtakarításaik feletti rendelkezésből. A parlament a héten arról szavazott, hogy a jelenleg a tagok tulajdonában lévő pénztárakat részvénytársasággá kell alakítani, így a pénztárszervezők tulajdonába kerülnek a pénztárak. A Fidesz elnöksége tegnap áttekintette a kialakult helyzetet és tisztelettel arra kéri a köztársasági elnököt, hogy fontolja meg előzetes normakontroll kérését az Alkotmánybíróságtól. Ha ez nem történik meg, a Fidesz mindenképpen az Alkotmánybírósághoz fog fordulni - olvasható a közleményben.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet