BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Önbevallani is lehet majd a népszámláláson

2009. december 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A KSH tervei szerint a 2011 októberében esedékes népszámlálás keretében lehetőség lesz internetes, illetve kérdőíves önnépszámlálásra is, az ilyen válaszok akár a kérdőívek negyven százalékát is elérhetik. A korábbi tapasztalatok alapján a lakosság egy része nem szívesen látja lakásában a kérdezőbiztost, ráadásul az önkitöltés olcsóbb is. Az adatgyűjtési módszertannak és a publikációknak a fejlesztését tartja Belyó Pál, nemrégiben kinevezett KSH-elnök a legfőbb feladatnak. A tájékoztatás részeként folyik a honlap fejlesztése, a cél az, hogy minél szélesebb adatbázis álljon a nyilvánosság rendelkezésére. A tervek szerint a KSH a jövőben az elemzéseinek a palettáját is bővíti. Mint ismert, az országgyűlés - második megfontolásra - a múlt héten elfogadta a következő népszámlálásról szóló törvényt. A 2011. októberi népszámlálás előkészítésekor figyelembe vették a 2001-es népszámlálás negatív tapasztalatait: a túlságosan hosszú kérdőív a válaszok csökkenéséhez vezetett.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet