Megállapodott a kormány és a főváros a Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) Zrt. finanszírozásáról - jelentette be a kormányszóvivő és a főpolgármester, miután Demszky Gábor és Bajnai Gordon másodszor is tárgyalt erről. Demszky Gábor elmondta: a kormány több részletben, összesen 23 milliárd forinttal segíti a BKV működését. A 23 milliárd forintból 18 milliárdot három részletben a kormány a jövő évi költségvetés terhére vállal, vagyis ennyivel csökkennek a költségvetés jövő évi tartalékai. A fennmaradó ötmilliárdot hitelgaranciaként kapja meg a főváros.
A kormány feltétele, hogy jövőre a BKV működési költségei 7,3 milliárddal csökkenjenek, ebből 4,8 milliárd lehet a bérköltség csökkenése, illetve februártól inflációkövető - négyszázalékos - tarifaemelésre lesz szükség.
A fővárosi közgyűlés ma kezdődő ülésének napirendjén szerepel az az előterjesztés, amely szakít azzal a fővárosi hagyománnyal, hogy Budapest nem támogatja saját cégének működési kiadásait. A rendelettervezet szerint a főváros 2010-ben ötmilliárd forinttal, 2011-ben pedig tízmilliárd forinttal támogatja a BKV működését, az eddig nyújtott évi tízmilliárd forintos tőkepótló támogatáson felül. A rendelettervezet azt is kimondja, hogy a főváros támogatásának reálértékét 2012 után is meg kell őrizni.
