Katona Béla, az országgyűlés elnöke február 15-ére hívta össze a parlament tavaszi ülésszakát - amely egészen a választásokig ülésezhet elvileg. Sok teendője nem, fontos teendője viszont lenne még a parlamentnek, hisz az Állami Számvevőszék elnöki széke egy hete, míg az alelnöki székei nyolc éve betöltetlenek. Ennek ellenére kis esélye van annak, hogy az ÁSZ vezetőit még a választások előtt kinevezzék. Ez - akárcsak az új államfő megválasztása - a következő parlamentre marad, amelynek csak akkor lesz könnyebb konszenzusos jelöltet találnia az ÁSZ-vezetői posztokra, ha a leendő kormánypártok kétharmados többséget szereznek. Az államfő megválasztása a harmadik szavazási körben egyszerű többséggel is lehetséges - így lett legutóbb Sólyom László köztársasági elnök.
A tavaszi hónapokra marad a 2010-es mezőgazdasági összeírásról szóló törvénytervezet elfogadása - amely átcsúszott a jövő év elejére, csakúgy, mint a hagyatéki eljárásról szóló új törvény megszavazása.
A fennmaradó időt a parlament valószínűleg - mint minden év elején - a több tíz éve a külügy fiókjaiban porosodó nemzetközi szerződések ratifikálásával múlatja majd, emellett persze már minden a kampányról fog szólni, mint például a kereskedelmi rádiók pályáztatását vizsgáló bizottság tevékenysége - már ha lapzártánk után a parlament elfogadja a bizottság fölállításáról szóló határozati javaslatot. A kormány a tavaszi ülésszakra tervezett jogalkotási programját ma nyújtja be a parlamentnek.
