BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alelnököket kaphat a PSZÁF

2009. december 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A parlament a jövő héten szavaz a pénzügyi felügyelet átalakítását szabályozó törvényről, amelynek fő csapásiránya az egyszemélyi vezetés visszaállítása a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének élén. A PSZÁF-ot jelenleg hattagú felügyeleti tanács irányítja, ugyanis a korábbi elnök-elnökhelyettesi felállást az MSZP-SZDSZ kormány alakította át hét évvel ezelőtt - akkor a tanácsi irányítást a hatékonysággal indokolták s nem utolsósorban így lehetett megszabadulni az Orbán-kormányhoz kötődő Szász Károlytól.

A kormány által beterjesztett mostani javaslat csupán egy elnökkel Farkas Ádámmal számolt, ám a parlament hétfőn este a módosító javaslatok között beszavazott egy olyan kiegészítést, amely szerint az elnök munkáját két alelnök is segítené. Az ügy pikantériája, hogy a vezetőket még Bajnai Gordon nevezhetné ki, a jogszabálytervezet szerint hat esztendőre. Az egyik alelnök a fogyasztóvédelmi tevékenységet vinné, a másik vélhetően általános feladatot kapna. Az alelnökök fölött - a miniszterelnöki kinevezés ellenére - a munkáltatói jogokat az elnök gyakorolná, a fizetésük pedig a mindenkori MNB-elnöki jutatás negyede lenne. Amennyiben a következő kormány is eljátszaná a törvénymódosításos trükköt, vagyis átalakítaná a felügyelet vezetését, a három vezető hathavi juttatásra jogosult. Ugyancsak jár a végkielégítés lemondás esetén, illetve a megbízás lejártával. A PSZÁF-törvény módosításáról a parlament várhatóan a jövő héten szavaz, így a tervek szerint az januárban életbe léphet.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet