BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint ötvenezer magyar utazhat az USA-ba

2009. december 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A várakozásokon felül teljesítettek a magyarok az elektronikus utas-nyilvántartási rendszerben (ESTA), a 35 000 kérelemből ugyanis eddig csak 860-at nem teljesítettek, vagyis ennyien nem kaptak automatikus beutazási engedélyt az USA-ba október végéig - mondta Lynette Behnke, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének alkonzulja. A most zárult pénzügyi évben még 25 000 hagyományos vízumot is kiállítottak - üzleti utazóknak, munkát vállalóknak, diákoknak és azoknak, akik 90 napnál hosszabb időt akarnak eltölteni az Egyesült Államokban. (A papírvízum díja most 131 dollár, míg az ESTA engedély díjmentes és két évig érvényes.) Az utazási könnyítéseknek köszönhetően az idén 16,4 százalékkal több magyar utazott az USA-ba mint egy évvel korábban, nagyon valószínű, hogy a magyar turisták száma az idén meghaladja majd az ötvenezret.
Jövő márciustól világszerte elektronikus vízumkiadási eljárásra tér át az Egyesült Államok, várhatóan megszűnnek a hosszú sorok az amerikai konzulátusok előtt. A papíralapú vízumkérelmeket kiváltó internetes eljárás tesztje ugyan még folyik, de most úgy tűnik, hogy a tavaszi indulást semmi sem veszélyezteti. Bizakodásra ad okot, hogy az ESTA - amelyet a vízummentes országok polgárainak fejlesztettek ki - egy éve zökkenőmentesen működik.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet