BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadták a stratégiai gáztározót

2009. október 1. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Minden vasat a tűzben kell tartanunk az ország energiabiztonságának javítása érdekében - jelentette ki Bajnai Gordon miniszterelnök az 1,2 milliárd köbméteres szőregi stratégiai gáztározó tegnapi átadásán. A 150 milliárdos beruházás csak egy része az átfogó stratégiának, melyben elsődleges prioritásnak tekinti a kormány a Nabucco gázvezeték építését - mondta Bajnai. Hozzátette: tárgyalásokat kezdtek a cseppfolyósföldgáz-szállítások lehetőségéről, illetve támogatják a Déli Áramlat megépítését is. Hernádi Zsolt, a gáztározó MMBF Zrt.-t 72,5 százalékban tulajdonló Mol elnök-vezérigazgatója elmondta, nincs még egy olyan stratégiai gáztározó Európában, mint a csak veszélyhelyzet esetére készült szőregi létesítmény.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet