A társaság az idén nyolcmilliárd forintot fordít fejlesztésekre, beruházásokra. Ebből 4 milliárd forint jut a csatornahálózat rekonstrukciójára, a fennmaradó 4 milliárdból főként a szennyvíztisztító és az átemelőtelepeket fejlesztik, továbbá célgépeket szereznek be.
Az észak-pesti szennyvíztisztító telep korszerűsítésére mintegy másfél milliárd forintot költenek 2009-ben. Ebből az összegből egy csatornaiszap-fogadó állomás épül, ami a fővárosi csatornahálózatból származó, ártalmatlanításra váró iszap fogadására szolgál. A tervek már elkészültek, jelenleg a kivitelező kiválasztása folyik.
Egy másik fontos beruházás az észak-pesti, ahol egy 12 ezer köbméter tárolókapacitású záportározót alakítanak ki. Erre részben a telep vízgyűjtő területének bővülése miatt van szükség, hiszen most már az észak-pesti szennyvíztisztítóba érkezik az Észak-Budán keletkezett szennyvíz egy része is. A záportározó megépítésének másik oka, hogy biztosítani kell a tervezett biológiai szennyvíztisztítás védelmét, hogy a nagy intenzitással lehulló csapadék se zavarhassa meg a tisztítási folyamatot.
Az utóbbi évek egyik legjelentősebb fejlesztése valósult meg azzal a kétmilliárd forintot meghaladó környezetvédelmi és bioenergetikai beruházással, amely energiatakarékos és környezetbarát megoldást biztosít a szennyvíziszap kezelésére a telepen. A létesítmény - a dél-pesti telepen már évek óta működő iszapstabilizáló egységhez hasonlóan - a szennyvíziszapból állít elő biogázt. E folyamat során olyan mennyiségű biogáz termelődik, hogy hasznosításához az idén további két gázmotort kellett telepíteni. A korszerűsítési folyamat részeként a telepen már 28 éve működő csigaszivattyúkat is lecserélték.
