Visszahívják a BKV igazgatóságának és felügyelőbizottságának tagjait, az új igazgatóságot a kormány delegáltja vezetné a jövőben - jelentette be Demszky Gábor a szerda délutáni koalíciós egyeztetést követően. A főpolgármester közölte: a találkozón az SZDSZ nem zárkózott el attól, hogy a felügyelőbizottság elnöki posztját átadják a Fidesznek. A megbeszélésen az SZDSZ jelezte: elképzelhetőnek tartják azt is, hogy egy újabb főpolgármester-helyettest válasszanak a közlekedési területre - mondta Demszky az MTI-nek. Steiner Pál szerint jelenleg ez a feladat visszakerült a főpolgármesterhez, véleménye szerint pedig nem kizárt, hogy a szocialisták újból a jelenlegi tagokat jelölik az igazgatóságba és a felügyelőbizottságba. Arról még nem született megegyezés, hogy a BKV felügyeletét - amelyről Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes lemondott - miként lássák el.
