BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra tárgyal Budapest Az olimpiáról

2009. július 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A fővárosi közgyűlés korábban döntést hozott a 2020-as nyári olimpiai játékok rendezésének megpályázásáról, a kérdés hamarosan újra a közgyűlés elé kerül - mondta Demszky Gábor főpolgármester, miután hazatért Pekingből, ahol a magyar főváros 2020-as olimpiai kandidálásával kapcsolatban folytatott tárgyalásokat tervezési, rendezési és utóhasznosítási témákban a kínai illetékesekkel. Huo Csin-lung, Peking főpolgármestere elmondta, hogy a szponzorációból, a jegyértékesítésekből és a televíziós jogokból ma már közel egymilliárd eurónyi azonnali bevételre tehet szert a rendező város, ezért egyre több város köti össze rekonstrukciós programját, valamint tömegközlekedésének és infrastruktúrájának átfogó modernizációját az olimpia megpályázásával és megrendezésével. Demszky szerint a 2020-as olimpia a leghatékonyabb országépítő és gazdaságélénkítő projekt, vagyis az európai uniós pénzek még sikeresebb lehívásának a motorja lehet. A főváros vezetésének célja, hogy előkészítse a terepet a következő kormánynak és a következő közgyűlésnek, hogy 2011-ben megalapozott döntést tudjanak hozni a pályázatról és legyen idejük megvitatni, hogy az ország teherbíró képessége és az olimpia hosszú távú haszna arányban van-e egymással.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet