A fővárosi közgyűlés korábban döntést hozott a 2020-as nyári olimpiai játékok rendezésének megpályázásáról, a kérdés hamarosan újra a közgyűlés elé kerül - mondta Demszky Gábor főpolgármester, miután hazatért Pekingből, ahol a magyar főváros 2020-as olimpiai kandidálásával kapcsolatban folytatott tárgyalásokat tervezési, rendezési és utóhasznosítási témákban a kínai illetékesekkel. Huo Csin-lung, Peking főpolgármestere elmondta, hogy a szponzorációból, a jegyértékesítésekből és a televíziós jogokból ma már közel egymilliárd eurónyi azonnali bevételre tehet szert a rendező város, ezért egyre több város köti össze rekonstrukciós programját, valamint tömegközlekedésének és infrastruktúrájának átfogó modernizációját az olimpia megpályázásával és megrendezésével. Demszky szerint a 2020-as olimpia a leghatékonyabb országépítő és gazdaságélénkítő projekt, vagyis az európai uniós pénzek még sikeresebb lehívásának a motorja lehet. A főváros vezetésének célja, hogy előkészítse a terepet a következő kormánynak és a következő közgyűlésnek, hogy 2011-ben megalapozott döntést tudjanak hozni a pályázatról és legyen idejük megvitatni, hogy az ország teherbíró képessége és az olimpia hosszú távú haszna arányban van-e egymással.
