Júliustól átalakította a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. az állami cégek felügyeletét: 11 társaságnál megszűnt az igazgatóság - így 48 főt "bocsátottak" el -, a cégeknél az igazgatóság feladatait a vezérigazgatók látják el. Az igazgatósági testületek létszámát az állami vagyonról szóló törvény hét főben maximálta, így azoknál a többségi állami tulajdonú társaságoknál, ahol az igazgatósági testület létszáma magasabb volt, szintén létszámcsökkentésre került sor. Az intézkedés 41 céget érintett, ahol összesen 182 fővel csökkent a testületi tagok száma. Az MNV tavaly már tíz százalékkal megkurtította az állami cégek tisztségviselőinek javadalmát, azzal a döntéssel havi 31,5 millió forinttal mérsékelték a kiadásokat. A július elsejétől életbe lépő létszámcsökkentések további 35,2 millió forinttal mérséklik a kiadásokat. Az MNV portfóliójában lévő 149 állami cég vezető testületeibe 1108 főt delegáltak, a havi tiszteletdíjuk 121,5 millió forint volt, így a mostani döntések éves szinten 424 millió forintos megtakarítást hoznak.
