Októberben hatályba lép több száz törvénymódosítás, amely lehetővé teszi szélesebb körben az elektronikus közigazgatás működését. Újra hatályossá válik az az elv, miszerint ha az állam rendelkezik egy adattal, akkor azt házon belül kell a közigazgatásban megszereznie és nem zaklathatja ez ügyben az embereket, illetve a cégeket - mondta Draskovics Tibor igazságügyi miniszter. Ha a hatóság nem tartja be a határidőket, akkor a befizetett illeték visszajár az ügyfélnek, sőt a határidő kétszeres túllépése esetén a befizetett összeg dupláját kaphatja vissza az ügy érintettje. Az októbertől hatályos szabályozás szerint a közigazgatási eljárásokban nem 30 napos, hanem 22 munkanapos határidőt szabnak. Szintén új előírás, hogy a kis értékű - egymillió forint alatti - polgári peres ügyekben három-négy hónap alatt meg kell születnie az első ítéletnek. Ehhez az szükséges, hogy a feleknek a tárgyalás elején az összes bizonyítékot beterjesszék és egyértelművé tegyék, hogy milyen kérdésekben kérnek ítéletet - ez utóbbit nem módosíthatják.
