BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tartalékból jut a Forma-1-re

2009. július 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mogyoródi futamok rendezési jogdíját rendre az adófizetők állják, idén rekordösszeget - négymilliárd forintot - fizetnek a Formula One Management (FOM) Ltd-nek. A versenyt rendező, többségi állami tulajdonban lévő Hungaroring Zrt. és a jogdíjakat birtokló FOM ugyanis dollárban kötötte ki a jogdíjat és nem volt elég a költségvetésben elkülönített 2,9 milliárd forint. A kormány a múlt héten döntött, hogy további egymilliárd forintot ad a pénz kifizetéséért felelős önkormányzati tárcának. (Június elején, az elvi döntés megszületésekor még 1,7 milliárd forint pluszigénnyel számoltak.) Nem ez az egyetlen év, amikor a tervezők elkalkulálták magukat, tavaly 300 millió forinttal túltervezték a kiadásokat - így végül megtakarítás keletkezett volna, ha azt a pénzt nem költik el azonnal sporttámogatásra -, de egymilliárdos forráshiányra még nem volt példa. A kabinet a múlt heti döntésével nem csupán ezzel, hanem további 600 millió forinttal csapolta meg a büdzsé általános tartalékát, amiben az első félévi költések után 28,5 milliárd forint maradt. Az árvízi védekezéssel kapcsolatos többletkiadásokra 500 millió forintot csoportosítottak át a környezetvédelmi tárcának - ennek nagyobb része a plusz bérkifizetésekre nyújt fedezet -, 50-50 millió forintot kapott a Nyugdíjbiztosítási Alap - a 13. havi nyugdíjak első felének kifizetésével kapcsolatos pluszkiadásokra - és a KSH.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet