Az Index értesülései szerint tegnap megszületett a politikai döntés, hogy a pénzügyminiszter felmenti tisztéből Tátrai Miklóst, a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) vezérigazgatóját. A portál arról írt, hogy a szocialista frakció tegnapi egyeztetésén nem gördített akadályt a vezérigazgató elmozdítása elé. Lapunk kérdésére Nyakó István, az MSZP szóvivője ugyanakkor tegnap azt mondta: nem tud semmilyen frakcióegyeztetésről, így döntésről sem. Kedden tárgyalt Bajnai Gordon kormányfő az MNV vezérigazgatójával, azonban sajtóértesülések szerint a miniszterelnök csak az MSZP-frakció véleményének ismeretében dönt sorsáról. Az igazgató menesztéséről a múlt héten jelentek meg az első hírek, a tavaly januárban alakult vagyonkezelő holdingot számos támadás érte az utóbbi időben, a számviteli rend megsértésének gyanúja miatt a napokban nyomozás is indult a cég ellen. Tátrai a megalakulása óta vezette a vagyonkezelőt, ezt megelőzően, a Medgyessy-kormány első évében a miniszterelnöki kabinetiroda főosztályvezetője volt, majd a környezetvédelmi és a pénzügyi tárcánál lett helyettes és szakállamtitkár, végül 2007 végéig a PM államtitkáraként dolgozott.
