A korábbi megtakarításoknak és az EU által elvont, majd visszaadott támogatásoknak köszönhetően kibővül a még át sem adott csepeli szennyvíztisztító projektje, így a költségvetése 429 millió euróról 491 millió euróra emelkedik - jelentette be Demszky Gábor főpolgármester. A különbözet fedezetet nyújt a beruházás új ,második ütemére, amelynek részeként tehermentesítő gyűjtőcsatornák, további szivattyútelepek és környezetvédelmi monitoring rendszer épül. Brüsszel a fővárost arra szeretné "rávenni", hogy a tisztítótelepet egészítse ki egy harmadik tisztítási fokozattal.
