BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Dunakanyarban nem állt meg az élet

2009. június 28. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Dunakanyarban a hétvégén további utakat kellett lezárnia a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-nek - közölte a Napival Pécsi Norbert Sándor kommunikációs menedzser. Szombaton 22 órától lezárták a 11-es főút egy részét, majd Esztergomban a Mária Valéria hídhoz vezető Duna-parti út került sorra (a városon keresztül vezető úton zavartalan maradt a forgalom). Korlátozni kellett a kompközlekedést is: Visegrád és Nagymaros között leállt a teherkomp, csakúgy, mint Szigetmonostor-Szentendre Határcsárda között, vagyis járművekkel nem lehetett átmenni, de a személyszállító kishajók közlekedtek a hétvégén. A Szob-Pilismarót közti komp nem közlekedett, a Vác és Tahitótfalu közti igen, Dunakeszi és Horány között viszont várhatóan holnapig nem üzemel a komp. A felsorolt útszakaszok várhatóan 1-2 napon belül újra járhatóak lesznek, további útlezárások ebben a régióban nem várhatóak - tette hozzá Pécsi.
Ami az árhullám utáni helyzetet illeti, a víz főleg a kisebb hidakat és átereszeket rongálhatja meg, de okozhatja a padkák kimosódását is, valamint jelentős burkolatromlást is előidézhet. Jelenleg elsősorban a védekezési munkákra koncentrálunk, valamint folyamatos műszaki készenlétet és megerősített útellenőri szolgálatot is biztosítunk ezeken az útszakaszokon, műszakonként száz munkatárssal - mondta a szóvivő. A munkálatok költségeiről, illetve a felújítási tervek esetleges módosulásáról csak az árvíz levonulása után tud beszámolni a vállalat.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet