A fővárost irányító MSZP-SZDSZ frakción kívül nyolc fideszes képviselői is támogatta azt a javaslatot, amely 17 milliárd forint átcsoportosításával megemelte a Margit híd felújítási keretét. A tegnapi közgyűlés előtt nem volt biztos, hogy az MSZP-frakció minden tagja a költségvetési átcsoportosítás mellett szavaz, ezért a Fidesz segítette ki a koalíciót. A Margit híd felújítása ugyanis a szakértők szerint halaszthatatlan, ezért azt mindenképpen el kellene zárni a forgalomtól, ráadásul új közbeszerzési eljárás meghirdetése sem hozna sokkal kedvezőbb ajánlati árakat - ezért döntött végül a fővárosi nagykoalíció az eredeti ár duplája ellenére is a felújításról.
Az elfogadott javaslat szerint az M5-Ipacsfa közötti közútfejlesztés elhalasztásával 1,6 milliárd, a kerékpárút-fejlesztésre szánt források uniós pénzzel történő kiváltásával 2,3 milliárd, a 2010-re és 2011-re hídfelújításra elkülönített összeg átcsoportosításával pedig 13,2 milliárd forint takarítható meg. A már rendelkezésre álló 13 milliárd forint mellett az így átcsoportosított 17,1 milliárd forintot költenék a főváros egyik legforgalmasabb, ugyanakkor legrosszabb állapotban lévő dunai átkelőjének felújítására.
