A magyar lakosság nincs veszélyben amiatt, hogy egyes gabonatermékeknél határérték feletti fuzáriumtoxin-szennyezettségre bukkantak - hangsúlyozta Szeitzné Szabó Mária, a Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal (MÉBiH) főigazgatója, aki hozzátette: az elmúlt napokban több olyan sajtóhír jelent meg, amelyek szerint Szegeden fuzáriumtoxin-fertőzés miatt kezelnek egy gyermeket, azonban ezt hivatalosan nem erősítették meg. A hatályos jogszabályok szerint az élelmiszer-eredetű megbetegedést vagy annak alapos gyanúját köteles az ezt észlelő orvos jelenteni, hogy az esetet ki lehessen vizsgálni, és feltárhassák az élelmiszerrel való összefüggést a további megbetegedések megelőzése érdekében. Az MTI szerint a MÉBiH hétfőn tanácskozást tartott az érintett hatóságok részvételével, de nem a mostani, hanem egy tavalyi vizsgálatsorozat miatt, amikor a vizsgált termékek 3 százalékában találtak határértéket meghaladó fuzáriumszennyeződést. A vizsgálatok eredménye alapján a magyar lakosság nincs veszélyben a fuzáriumfertőzés miatt - tette hozzá a főigazgató.
