BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Döntött a főváros: drágábban, de felújítják a Margit hidat

Nem halasztják el a Margit híd felújítását, annak ellenére, hogy a tervezett 14,8 milliárd forinthoz képest mintegy 22 milliárdba kerül a rekonstrukció - döntött a főpolgármesteri kabinet, ám erre még áldását kell adnia a közgyűlésnek is.

2009. június 22. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A főpolgármesteri kabinet tegnapi ülésén újratárgyalták a Margit híd felújításának finanszírozási lehetőségeit. A rekonstrukció 14,8 milliárd forintra becsült költségét jelentősen meghaladó árajánlatok érkeztek a kivitelezői tenderre, így a becslések szerint további mintegy 17,1 milliárd forintot kell előteremtenie a fővárosnak a második legöregebb Duna-híd felújítására. A kabinet egyetértett abban, hogy a híd felújítása nem halasztható és az új közbeszerzési eljárás kiírása sem hoz várhatóan olcsóbb ajánlatot, viszont hosszú időre eltolja a munka megkezdését. A többletköltségek fedezetét három forrásból kívánja biztosítani a főváros: az M5-Ipacsfa közötti közútfejlesztés projektjét későbbre tolják, így 1,6 milliárd forint szabadul fel.
A kerékpárutak fejlesztésére elkülönített fővárosi források egy részét európai uniós forrásokkal váltják ki. Az idei évben EU-pályázatokból várhatóan több mint 2 milliárd forint érkezik majd kerékpárutak építésére, felújítására a fővároshoz, így ez az összeg a fővárosi költségvetésben felszabadul. Mindez azt jelenti, hogy a tervezett kerékpárút-fejlesztések nem maradnak el, de 2,3 milliárd forint a költségvetésben marad, amit a Margit híd felújítására csoportosítanak át.
A legjelentősebb forrást a fővárosi büdzsé hídfelújítási kerete jelenti. A következő két évre 14,2 milliárd forintot tervezett a főváros egyéb hídfelújítási feladatokra. Ebből az összegből egymilliárd forint az, ami szükséges más felújítási munkára, a következő két év egyéb híd- és felüljáró-felújításai műszaki szempontból halaszthatóak. Így a maradék összeget a Margit híd felújítására lehet felhasználni. A kabinet tehát azt javasolja a közgyűlésnek, hogy a 14,2 milliárd forintból összesen 13,2 milliárd forintot a Margit híd felújítására fordítson a főváros a következő két évben. A főpolgármesteri kabinet döntése egyelőre javaslat, amit a héten ülésező közgyűlésnek is el kell fogadnia - ezt követően, várhatóan a nyár végén indulhat a beruházás.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet