BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma szavaz a ház a regionális vízművekről

2009. június 21. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mai parlamenti szavazáson véget érhet a regionális vízszolgáltatók körüli privatizációs vádaskodás, ha a képviselők elfogadják azt az eredetileg fideszes, de időközben a szocialisták által is felkarolt javaslatot, amely az amúgy is állami kézben levő regionális vízművek többségi pakettjére eladási tilalmat kötne ki. Az állami vagyontörvény kiegészülne azzal a passzussal, hogy az öt regionális vízmű 75 százalék plusz egy szavazatnyi része tartós állami tulajdonban tartandó. A Fidesz politikusai nemcsak a vízvagyon, de az állami erdők kiárusításával is megvádolták a kormányt. A jelenleg is hatályos vagyontörvény szerint viszont az állami erdőgazdaságok száz százaléka tartós állami tulajdonban tartandó, tehát az esetleges magánosítási terveknek eleve gátat szab a törvényi szabályozás.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet