A mai parlamenti szavazáson véget érhet a regionális vízszolgáltatók körüli privatizációs vádaskodás, ha a képviselők elfogadják azt az eredetileg fideszes, de időközben a szocialisták által is felkarolt javaslatot, amely az amúgy is állami kézben levő regionális vízművek többségi pakettjére eladási tilalmat kötne ki. Az állami vagyontörvény kiegészülne azzal a passzussal, hogy az öt regionális vízmű 75 százalék plusz egy szavazatnyi része tartós állami tulajdonban tartandó. A Fidesz politikusai nemcsak a vízvagyon, de az állami erdők kiárusításával is megvádolták a kormányt. A jelenleg is hatályos vagyontörvény szerint viszont az állami erdőgazdaságok száz százaléka tartós állami tulajdonban tartandó, tehát az esetleges magánosítási terveknek eleve gátat szab a törvényi szabályozás.
