BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra szavazhat a parlament a kétéves gyesről

Ma dönt a kormány arról a kríziskezelő programról, amelynek keretében negyvenezer háztartás kaphat egyszeri 20-50 ezer forintos segélyt, erre egymilliárd forintot különítenek el a költségvetés tartalékából - jelentette be Herczog László szociális miniszter.

2009. június 16. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A krízisalapba kerül a miniszterelnök fizetése és az állami vezetők havi kétmillió forinton felüli bére - de ide várják magánszemélyek felajánlásait is. A szociális tárca elképzelése szerint azon családok kaphatnak egyszeri segélyt, amelyek a válság miatt kerültek nehéz helyzetbe, például a megnövekedett lakáshitel-törlesztőrészletek miatt. További feltétel, hogy az érintettek ne részesüljenek rendszeres szociális támogatásban, illetve a háztartásban az egy főre jutó jövedelem ne haladja meg a nettó minimálbért, vagyis az 57 ezer forintot. A minisztérium azzal indokolta a terveket, hogy a gazdasági válság azokat a családokat rendíti meg, amelyeknek lakáshitelük van és a keresők elvesztették az állásukat. A Bankszövetség becslése szerint még az idén tízezer lakáshitel visszafizetése kerülhet veszélybe. Ekkora szociális válságot képtelen lenne kezelni a hazai ellátórendszer - ezért fogadta el a parlament hétfőn a lakáshitelesek állami garanciájának kiterjesztését -, de e családokon segíthet az egyszeri krízissegély.
Lapunk információi szerint a szociális tárca nem látja indokoltnak a gyes-gyed időszakának három évről két évre való csökkentésről szóló törvény újratárgyalását, annak ellenére, hogy a már elfogadott jogszabálycsomagot Sólyom László köztársasági elnök visszaküldte a parlamentnek. A szociális tárca szorgalmazza a törvény újbóli szavazását még a nyári szünet előtt, így elképzelhető, hogy ebben a kérdésben is döntés születik a mai kormányülésen.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet