Újabb fejezet kerülhet a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) irányításáról szóló sagába. Az MSZP-SZDSZ többségű gazdasági bizottság a felügyeleti törvény módosításával menesztené a hatóságot irányító felügyeleti tanácsot és újra egyszemélyi vezetést ültetne a PSZÁF élére, mondván, az egyszemélyi vezetés felel meg a kor követelményeinek és az uniós trendeknek is.
Jelenleg egy ötfős felügyeleti tanács irányítja a PSZÁF-et, amit a lex Szász elfogadása hívott életre. Szász Károly korábbi felügyeleti elnököt még a Medgyessy-kormány menesztette azzal a törvénymódosítással, amely megszüntette az elnöki posztot és létrehozta a felügyeleti tanácsot. Szász még 2000-ben, szintén egy törvénymódosítással került az elnöki székbe, amikor az Orbán-kormány a szakosodott felügyeletek összevonásával létrehozta a PSZÁF-et, ezáltal menesztve a korábbi főfelügyelőt, Szalkai Istvánt. A gazdasági bizottság most az elnök jelölését a miniszterelnökre, míg a kinevezést a köztársasági elnökre bízná - szemben a jelenlegi helyzettel, amikor is a felügyeleti tanács elnökét a parlament választja meg. Podolák György, a gazdasági bizottság MSZP-s elnöke szerint az alapvető változtatásra a pénzügyi rendszer felügyeletének világos felelősségi viszonyokon nyugvó, hatékonyabb működése érdekében van szükség. Ezzel biztosítható, hogy a pénzügyi válság alatt is gyorsan szülessenek meg a szükséges lépések. A gazdasági bizottság javaslatáról már a jövő héten szavazhat a parlament.
A törvénymódosítás indoklása szerint a változtatás megerősíti a PSZÁF működésének függetlenségét, mivel a felügyelet elnökének elmozdításához a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnökénél alkalmazott eljárást követeli meg, vagyis a felmentésre csak a kapcsolódó munkajogi vita jogerős lezárását követően kerülhet sor. Az ellenzéki képviselők nem értettek egyet az általuk átgondolatlannak nevezett javaslattal, mivel az szerintük "lefejezi a szervezetet". A javaslatot a parlament költségvetési bizottsága is elutasította.
