BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sólyom visszaküldte a gyes-törvényt

2009. június 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sólyom László köztársasági elnök megfontolásra visszaküldte az országgyűlésnek a gyermekek védelméről szóló törvény módosítását, amely a gyes-gyed együttes idejét a jelenlegi három évről 2010 májusa után született gyermek esetében két évben maximálja. Az államfő e döntéssel nem értett egyet. Szili Katalin országgyűlési elnöknek írt levelében kifejtette, hogy ugyan a törvény célja az anyák foglalkoztatottságának növelése, ám erre nem megoldás az ellátás színvonalának csökkentése. A törvényjavaslat nem jár költségvetési megtakarítással, ugyanis a bölcsődei, óvodai férőhelyek számának növelése a bevezetési időszakban több forrást emészt fel, mint az ellátásokra fordított megtakarítások, amelyek évi 14 milliárd forinttal csökkenhetnek - nem számítva a gyest felváltó szociális kiadásokat. A törvény valódi hozadéka az egy év rövidítés révén a foglalkoztatási ráta egy százalékpontos növelése lehetne. A törvényjavaslatot a köztársasági elnök megfontolásra küldte vissza, így ha azt az országgyűlés újra elfogadja - változatlan formában már akár a jövő héten -, utána már nincs lehetősége Sólyomnak a törvény életbelépését tovább halasztani.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet