BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajnai szerint visszatértünk az egyensúlyi pályára

2009. június 3. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány az elmúlt hetekben egyensúlyi állapotba vitte vissza az országot, ami a stabil növekedés alapja lehet. A egyensúlyteremtés áldozatot kért a nyugdíjasoktól, a köztisztviselőktől és a családosoktól is. A kormány mai ülésén megtárgyalták a szolidaritási csomagot, amely kiterjeszti a devizahiteles lakástulajdonosoknak nyújtott garanciákat és kibővíti a méltányossági nyugdíjemelés lehetőségét. A kormány már benyújtotta a jövő évi adócsomagot, amely az élőmunka terheit csökkenti jelentősen, mind a szja, mind a tb-járulék csökkentése révén. A magyar vállalkozások a járulékcsökkentés következményeként 400 milliárd forinthoz jutnak 2010-ben. Az intézkedésekkel az ország versenyképessége nő: az EU átlagánál gyorsabb növekedéssel képesek leszünk folytatni a felzárkózást. Bajnai szerint a forint erősödése 400 milliárd forinttal csökkentette a lakosság devizahitel-állományát, de a cds-felárak is felére estek az elmúlt ötven napban. Bajnai sikeresnek tartja a megújított IMF-EU hitelszerződést is - ráadásul a módosított, 3,9 százalékos idei GDP arányos hiány az EU legjobb egyharmadában lesz. A bizalom még nagyon törékeny, ezért annak erősítése minden politikai és gazdasági szereplő felelőssége - mondta Bajnai Gordon.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet