BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtiltanák az éttermekben a dohányzást

2009. május 27. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tovább szigorodhat a nem dohányzók védelméről szóló törvény, ha az egészségügyi bizottság javaslatát a parlament is támogatja. A legfontosabb javaslat az éttermeket érintené, ugyanis a melegkonyhás vendéglátóhelyek zárt helyiségeiben jövő júliustól teljes mértékben megtiltanák a dohányzást, szemben a mai helyzettel, amikor is megengedett a dohányzó és nemdohányzó helyek elkülönítése. A törvény az utcai füstölést is korlátozná, ugyanis az önkormányzatok felhatalmazást kapnának nemdohányzó közterületek kialakítására - ez esetben a jogalkotó elsősorban a játszóterekre, parkokra gondol. A zárt közterületeken viszont - aluljárókban vagy zárt légterű átjárókban - teljes tilalom lépne érvénybe, csakúgy, mint a személyszállító vonatokon. A dohánytermékek árusítására feljogosított boltok köre nem csökkenne, ám az üzletekben alapterülettől függően mérsékelni kellene a dohányértékesítő helyek számát, amelyek ráadásul - a kis boltokat nem számítva - nem is lehetnének a pénztárnál. A jelenlegi szabályozáshoz hasonlóan a hipermarketeknél külön dohánypultot kellene fenntartani. A törvénytervezet javasolja átvenni - az uniós szabályozásnak megfelelően - képes figyelmezető feliratok elhelyezését a dohánytermékeken, így nálunk is megjelenhetnek például a dohányzástól roncsolt tüdő fotójával ékesített cigarettásdobozok.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet