BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Június végéig újra lehet jelentkezni a Zsolnayért

2009. május 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra kiírta a Pécs Holding Zrt. a Zsolnay Porcelánmanufaktúra 49 százalékának eladásáról szóló pályázatát, amely első körben februárban kurdarccal végződött. Az új, május elején kelt kiírás szerdán járna le, de a kiíró Pécs Holding június 30-áig meghosszabbította a jelentkezési határidőt. A porcelánmanufaktúra kisebbségi tulajdonrészének eladásról januárban írt ki pályázatot a vagyonkezelő, amelyre a Matyi Dezső érdekeltségébe tartozó Direkt Kft. jelentkezett, majd visszalépett. Ezt követően a máltai székhelyű Teclima Kft. is ajánlatot tett, amelyet a vagyonkezelő el is fogadott. A Teclima összesen 689 millió forintot ígért. Végül április első napjaiban maga a Teclima lépett vissza: nem írta alá a szerződést, mert nem kapta meg a városi közgyűlés jobboldali ellenzékének támogatását. A porcelángyár évek óta veszteséges, a város tavaly előbb 717 millió, később pedig 500 millió forintos tőkeemelést hajtott végre.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet