Újra kiírta a Pécs Holding Zrt. a Zsolnay Porcelánmanufaktúra 49 százalékának eladásáról szóló pályázatát, amely első körben februárban kurdarccal végződött. Az új, május elején kelt kiírás szerdán járna le, de a kiíró Pécs Holding június 30-áig meghosszabbította a jelentkezési határidőt. A porcelánmanufaktúra kisebbségi tulajdonrészének eladásról januárban írt ki pályázatot a vagyonkezelő, amelyre a Matyi Dezső érdekeltségébe tartozó Direkt Kft. jelentkezett, majd visszalépett. Ezt követően a máltai székhelyű Teclima Kft. is ajánlatot tett, amelyet a vagyonkezelő el is fogadott. A Teclima összesen 689 millió forintot ígért. Végül április első napjaiban maga a Teclima lépett vissza: nem írta alá a szerződést, mert nem kapta meg a városi közgyűlés jobboldali ellenzékének támogatását. A porcelángyár évek óta veszteséges, a város tavaly előbb 717 millió, később pedig 500 millió forintos tőkeemelést hajtott végre.
