BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A mezőgazdaságban is dolgozhatnak majd a segélyezettek?

2009. május 14. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Formálódóban van az egyezség arról, hogy mezőgazdaság időszakosan felmerülő munkaerőigényét az alkalmi munkások mellett esetenként az Út a munkához program keretében rendelkezésre állási támogatást (rát) kapó munkavállalókkal elégítsék ki - mondta Bálint Adrienne, a MOSZ munkatársa. Az egyeztetésekben a Szociális és Munkaügyi Minisztérium (SZMM) mellett az agrártárca, a Foglalkozatási és Szociális Hivatal, a Magyar Agrárkamara, a MOSZ és a Magyar Zöldség-Gyümölcs Terméktanács vesz részt, de a Magosz is meghívást kapott. Erre az elképzelések szerint akkor lenne lehetőség, ha az önkormányzatok által kínált munkalehetőségek kimerülnének. A munkavállalók a rát mellett az alkalmi munkáért járó bért is megkaphatnák, az SZMM szerint ez jobban motiválná őket a munkalehetőségek kihasználásában.
A tervek szerint az agrárkamara a jövő héten megkezdené az agrárium munkaerőigényének fölmérését, és a jövőben ők tartanák a kapcsolatot a munkaügyi kirendeltségekkel és az önkormányzatokkal is. Az első időkben az alkalmi munkavállalói könyvekben vezetnék, de közteherjegy ragasztása nélkül, hogy a rátosok mennyit dolgoztak az agrárfoglalkoztatóknál. Ez a lehetőség nem zárná ki azt, hogy a már bejáratott alkalmi munkási körrel rendelkező munkaadók a korábbi dolgozóikat is alkalmazzák. A szektor munkaadói arra számítanak, hogy idén többen jelentkeznek majd alkalmi munkásnak, ugyanakkor nem látjuk azt a bővülést a mezőgazdaságban, ami a felszabaduló és idénymunkásként esetleg szerencsét próbáló munkaerőt leköthetné - mondta Bálint Adrienne. Az viszont előfordulhat, hogy a munkát keresők nagyobb száma miatt képzettség szerint válogathatnak a munkaadók.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet