A gazdasági bizottság támogatta az építési beruházások elősegítésről szóló törvénymódosítás vitáját, így bevezethetik a "biztos kéz" intézményét az építőiparban, ami garanciát jelenthet az alvállalkozók számára, hogy megkapják a fővállalkozótól a kivitelezői díjat. A kormány javaslatát egyhangúan támogatta a bizottság, mert bár a fideszes képviselők szerint a valódi megoldás az építőipari szolgáltatásokat terhelő áfa mértékének csökkentése lenne, ám szerintük a javaslat így is alkalmas az építőipari körbetartozások csökkentésére. A kormány javaslatára a törvény bevezetné a fedezetkezelés intézményét, vagy más néven a biztos kezet. Az elképzelés szerint az állami beruházások esetében a biztos kéz szerepét a Magyar Államkincstár látná el, oly módon, hogy a kincstár ellenőrizné az alvállalkozók kifizetését, így elkerülhető lenne az újabb (lánc)tartozások kialakulása az építőiparban. Az osztrák és német példa nyomán a kincstár csak akkor fizetné ki teljes mértékben a fővállalkozót, ha az a korábbi részszámláit kifizette az alvállalkozóinak, illetve azok annak beszállítóinak. A magánberuházások esetében a biztos kéz szerepét az erre szerződött bankok, ügyvédi irodák láthatnák el.
