A gazdasági válság miatt indított két nagyobb munkahelymegőrző támogatási program - az OFA hatmilliárdos, illetve a regionális munkaügyi központok 10 milliárd forintos keretű támogatása - mellett a munkaügyi központok saját, decentralizált forrásaikat is felhasználhatják erre a célra. A Szociális és Munkaügyi Központ tájékoztatása szerint a központok idén mintegy 1,3 milliárd forintot különítettek el decentralizált kereteikből a munkahelyek megőrzésére - ebből az összegből a tárca számításai szerint mintegy háromezer állás támogatására nyílik lehetőség. A központi munkahelymegőrző program keretében egyébként eddig a beérkezett nyolc kérelemből ötöt támogatott a tárca. A jóváhagyott kérelmekre összesen 115 millió forintot ítéltek meg, amiből 529 munkahely megőrzéséhez kaptak támogatást a munkaadók. Ugyancsak a központok decentralizált forrásaiból támogatható az álláskeresők vállalkozóvá válása. Erre idén 1,1 milliárd forintot különítettek el az önfoglalkoztatáshoz adható támogatásokra. Május elejéig az SZMM adatai szerint 770 álláskereső kérelmét hagyták jóvá a munkaügyi szervezetnél, ebből 753-an munkabér-támogatást, heten tőkejuttatást kaptak, húszan pedig mindkét típusú támogatásban részesültek.
