Öt százalékkal több turista érkezett a március 31-én lezárult Budapest Winter Invitation kampánynak köszönhetően Budapestre, mint egy évvel korábban - derült ki a Magyar Turizmus Zrt. adataiból. A kampány szlogenje: Tölts még egy napot Budapesten - vagyis két éjszaka áráért három, három áráért négy napot maradhat a turista a szállodában. November elseje és március vége között a turisták mintegy 53 ezer vendégéjszakát töltöttek a fővárosban a kampánynak köszönhetően. Jóllehet az eredeti elképzelések szerint a tavalyi 50 ezres vendégéjszaka után az idén 60 ezres számot várt volna az MT Zrt., ám a gazdasági válság hatását figyelembe véve maga a növekedés is eredménynek számít - az első negyedévben ugyanis 14 százalékkal esett vissza a vendégforgalom a magyarországi szálláshelyeken.
A Budapest Winter Invitation kampányt harmadik éve szervezi meg az MT Zrt., a partnerek között pedig 65 szálloda, a Budapest Airport Zrt., több étterem és légitársaság is megtalálható. A márciusban zárult kampányra összesen 255 millió forintot költöttek a résztvevők, ebből a legtöbbet az MT Zrt. adta: 120 millió forintot a saját költségvetéséből, 100 zmillió forintot pedig abból az 500 millió forintból különített el, amit az állam nyújtott extra támogatásként. A többit a partnerek, vagyis a szállodák, a BA Zrt. és a Malév állták. A kampányban a három- és négyéjszakás ajánlatok közül nagyjából fele-fele arányban választottak a vendégek, az átlagos itt-tartózkodási idő három és fél nap volt. Az ötcsillagos hotelekben a foglalások csökkentek, a négy- és háromcsillagosokban viszont emelkedtek.
