BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizottsági igen a gazdasági miniszterre

2009. április 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sok újat mondott Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter tegnap, a gazdasági és informatikai bizottságban, miniszteri meghallgatásán a szaktárca korábbi elképzeléseihez képest. A jelölt lényegében azokat a válságkezelői és gazdaságélénkítési eszközöket és elképzeléseket sorolta fel, amelyeket elődje, Bajnai Gordon dolgozott ki, illetve menedzselt. Így például megemlítette az uniós forrásokból összefogott, 1400 milliárd forint összegű likviditást és finanszírozást segítő pakkot, a munkahelymegőrző támogatásokat, az exportra termelő vállalkozásoknak kitalált, testre szabott programokat. Varga emellett kiemelte a korábban Bajnai által is hangsúlyozott, bürokráciacsökkentést célzó kormányzati intézkedések fontosságát, az építőipar megsegítését és a lánctartozások visszaszorítását is.
Tény és való, hogy ez a kormány adott időre, adott fókusszal jött létre, ami megköveteli, hogy transzparensen működjön és kiszámítható legyen, ugyanakkor távlati célokat is meg kell fogalmazni - mondta Varga. A távlat azt jelenti, hogy az országnak jövőképre van szüksége, mert enélkül nem fog menni. Ennek megvalósításához sok idő és kitartás kell, ráadásul az uniós források leosztása középtávú terv, nem lehet távlat nélkül kezelni. Varga Istvánt végül 16 igen és 11 nem szavazattal támogatta a bizottság.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet