BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pert nyert a Deloitte a Postabank-perben

2009. április 26. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fővárosi Ítélőtábla ítélete szerint nem kell a Deloitte Kft.-nek kártérítést fizetnie az államnak a Postabank ügye miatt. Az állam tíz éve indított kártérítési pert a könyvvizsgáló cég ellen, mert a vád szerint kozmetikázták a bank mérlegét, ami közrejátszott abban, hogy a Postabankot az államnak 152 milliárd forinttal kellett konszolidálnia. A mostani jogerős ítélet azonban helybenhagyta a Fővárosi Bíróság tavaly októberi ítéletét, így a Deloitte hivatalosan is vétlen, az államnak a tízéves pereskedés után mintegy 700 millió forint perköltséget kell fizetnie. Ezt a költségvetés tartalékából finanszírozza majd a kormány. Az új pénzügyminiszter, Oszkó Péter korábban a Deloitte vezérigazgatója volt. Oszkó miniszteri meghallgatása során képviselői kérdésre válaszolva azt mondta: az ügyet nem a pénzügyi tárcának kell továbbvinnie, hogy személye semmilyen formában ne befolyásolja azt. Emellett leszögezte: a kormánynak mindent meg kell tennie, hogy nyertesként jöjjön ki a perből, amelynek tétje nem elhanyagolható - a kártérítési követelés ugyanis 30 milliárd forintra rúg.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet