Leginkább a jövőre tervezett adóváltozások hatásáról beszélt Oszkó Péter pénzügyminiszter, anélkül azonban, hogy a korábban nyilvánosságra hozott elképzeléseken kívül bármi konkrétumot mondott volna. Leszögezte: nem lehet úgy élénkíteni a gazdaságot, hogy azt nincs miből finanszírozni. Eszerint a kormány egyáltalán nem gondolkodik abban, hogy magasabb hiánycélt állapítson meg. Erről egyébként a pénzügyminiszter Washingtonban is beszélt szombaton, amikor is az IMF-fel folytatott egyeztetést.
Konkrétumok nélkül sem a munkaadói, sem a munkavállalói oldal nem érezte túl meggyőzőnek az elhangzottakat. Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke ismét leszögezte: a szakszervezetek nem értenek egyet a járulékcsökkentéssel, mert az nem szolgálja önmagában sem a munkahelyek megtartását, sem a vállalkozások talpon maradását, csak az országból kivitt pénzeket szaporítja. Az áfa középső kulcsába tartozó termékek körét bővíteni kellene, pontosabban a nagy munkaigényű szolgáltatások áfáját is ide kellene sorolni - ezt a munkaadók is szorgalmazták. Oszkó Péter azonban több ízben is kifejtette: most nem, csak a jövőben lehet szó arról, hogy bővüljön ez a kör.
Rolek Ferenc, a Munkáltatók és Gyáriparosok Országos Szövetségének alelnöke arról beszélt, még a 25 százalékos kulcs is elfogadható, ha az csak átmenetileg terheli a vállalkozásokat. A munkaadók támogathatónak tartják a kormány azonnali intézkedési tervét, a versenyképesség javítását célzó javaslatok között viszont találnak hiányosságot. Az adószabályok átalakításával kapcsolatban például visszafogja a járulékcsökkentés hatását a rehabilitációs járulék háromszorosára emelése, és még inkább az, hogy a társasági adóba lényegében be lesz építve a különadó.
