BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnhet a Zóna.hu

2009. április 23. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megszűnhet a Zóna.hu internetes portál, amelyet tavaly áprilisban alapítottak a Magyar Hírlap szerkesztőségétől "felállt" munkatársak, köztük Szombathy Pál, akit annak idején Széles Gábor küldött el a napilap főszerkesztői székéből. A Zónát működtető cég egyelőre még működik, de a portál két hete nem frissül, csak a régebbi anyagok olvashatóak az oldalon. A 4,4 millió forint tőkével alapított Zóna Média Kft. mögött egy kilétét egyelőre titkoló üzleti angyal áll, aki mintegy százmillió forintot invesztált korábban a társaságba.
Az utóbbi időben azonban egyelőre ismeretlen okokból megrendülhetett a bizalom a felek között, a befektető ugyanis hónapok óta nem fizet a külsős munkatársaknak. A tartozás lapunk információi szerint több millió forintra rúg. Szombathy Pál részleteket nem kívánt elárulni azzal kapcsolatban, hogy mi okozta a pénzügyi problémákat, illetve megmarad-e a portál vagy sem, fizet-e a befektető vagy sem. Annyit azonban elmondott, hogy a lap sorsa még nem dőlt el, a kialakult helyzet megoldásáról folynak a tárgyalások a befektető és a cég vezetői között.
A Zóna tematikáját mindennapi magazinként határozták meg és érdekes színfoltja a hazai weblappiacnak. Három kiadást készített a szerkesztőség, egyet délelőtt, egyet délben és egyet este, átértelmezve az online lapok működését. A szerkesztőség meglehetősen kicsi, az impresszumban összesen két újságírót jegyeznek.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet