BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átment a bizottságon az áfaemelés

2009. április 23. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megtárgyalta az adótörvények módosító javaslatait a költségvetési és pénzügyi bizottság tegnap. A klasszikus forgatókönyv szerint a többség a bizottsági módosítókat támogatta, az ellenzékieket viszont nem - a korábbi ígéreteknek megfelelően sem a szabad demokraták, sem a szocialisták nem nyújtottak be külön módosítót, mondván, pár héten belül az új adócsomaggal kapcsolatban fejtik csak ki véleményüket.
A bizottsági módosítók tartalmazták az áfakulcsok átalakítását: a normál kulcs ezek szerint 25, az új kedvezményes pedig 18 százalék lesz. Utóbbi kategóriába a tej, a tejtermékek, a gabonából, lisztből készült termékek és a távhő tartozik majd. Az áfakulcs emelkedése miatt az egyik javaslat az eva bevételi határát 25 millió forintról 26 millió forintra emelné.
Szintén a megszavazott módosítók között szerepelt a táppénz mértékének csökkentése a bér hetven százalékáról hatvan százalékra, fekvőbeteg-ellátás esetében pedig hatvanról ötven százalékra. Rábólintott a bizottsági többség ezenkívül a 13. havi juttatások megvonására is.
A javaslatok között szerepelt egy olyan, az adózás rendjéről szóló törvényt érintő módosító is, amely az Európai Bíróság ítéletének ment elébe az áfaarányosítással kapcsolatban (lásd részletesebben lapunk 24. oldalán).

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet