Megtárgyalta az adótörvények módosító javaslatait a költségvetési és pénzügyi bizottság tegnap. A klasszikus forgatókönyv szerint a többség a bizottsági módosítókat támogatta, az ellenzékieket viszont nem - a korábbi ígéreteknek megfelelően sem a szabad demokraták, sem a szocialisták nem nyújtottak be külön módosítót, mondván, pár héten belül az új adócsomaggal kapcsolatban fejtik csak ki véleményüket.
A bizottsági módosítók tartalmazták az áfakulcsok átalakítását: a normál kulcs ezek szerint 25, az új kedvezményes pedig 18 százalék lesz. Utóbbi kategóriába a tej, a tejtermékek, a gabonából, lisztből készült termékek és a távhő tartozik majd. Az áfakulcs emelkedése miatt az egyik javaslat az eva bevételi határát 25 millió forintról 26 millió forintra emelné.
Szintén a megszavazott módosítók között szerepelt a táppénz mértékének csökkentése a bér hetven százalékáról hatvan százalékra, fekvőbeteg-ellátás esetében pedig hatvanról ötven százalékra. Rábólintott a bizottsági többség ezenkívül a 13. havi juttatások megvonására is.
A javaslatok között szerepelt egy olyan, az adózás rendjéről szóló törvényt érintő módosító is, amely az Európai Bíróság ítéletének ment elébe az áfaarányosítással kapcsolatban (lásd részletesebben lapunk 24. oldalán).
