Az SZMM idei legfontosabb feladata a munkahelyek megőrzése lesz, az ehhez szükséges eszközrendszer - az Út a munkához, illetve a közmunkaprogramok, a már bejelentett uniós képzési és a hátrányos helyzetűeknek szóló foglalkoztatási pályázatok, a járulékkedvezményes foglalkoztatás - adott - mondta Herczog László, a Szociális és Munkaügyi minisztérium új vezetője bemutatkozó sajtótájékoztatóján. Az eszközök közé tartozik még a 30 milliárd forint keretű 4+1 néven ismert TÁMOP pályázat is - mondta Simon Gábor, a tárca államtitkára. Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány pályázatain a közel hétmilliárd forintnyi keretből eddig 350 projekt kapott támogatást 5,3 milliárd forint értékben, 25 117 munkahely megőrizését lehetővé téve. A regionális munkaügyi központoknál elérhető 10 milliárd forint válságkezelő alapból eddig 4 milliárdot használtak fel 100 projektben, ami 13 600 munkahely megtartását tette lehetővé. A 4+1 program keretében újabb 50 ezer munkahely megtartását támogatná a kormány társfinanszírozás keretében.
Az új miniszter azonban nem részletezte a tervezett és szükséges intézkedéseket, mivel a látszatát is el akarta kerülni annak, hogy a szociális partnerek, érdekképviseletek és szakszervezetek, valamint a szociális szakma prominens szakértőinek megkerülésével, kész programmal állna elő a minisztérium. Herczog ígérete szerint intenzív egyeztetéseket kezdenek a társadalmi párbeszéd valamennyi fórumán a kormány válságkezelő terveiről.
