A legnagyobb átalakítás a kormányzaton belül a Miniszterelnöki Hivatalban (MeH) megy majd végbe. A MeH lesz a válságkezelés központja, ennek révén a feladatok egy része jelentősen kibővül majd, más területek azonban kisebb hangsúlyt kapnak vagy teljesen eltűnnek. A MeH-en belül összességében jelentős átcsoportosítások lesznek: a válságkezelés mellett ugyanis afféle portfóliótisztítást is végrehajt a hivatal.
A tudománypolitikai területek, például a kutatás-fejlesztés a szaktárcákhoz kerülnek, a társadalompolitikai egyeztetés, a kisebbségi és határon túliak ügye pedig a Kiss Péter irányítása alá tartozó tárca nélküli minisztérium alá tartoznak majd. Ennek fényében maga a MeH karcsúsodik ugyan a mostani létszámhoz képest, ám a távozó munkatársak lényegében csak új helyrajzi szám alá kerülnek, az államapparátus nem fog szűkülni. A miniszter a párhuzamosságok megszüntetését is zászlajára tűzte.
Az igazgatási szakállamtitkárság azonban a hatályos szabályokkal ellentétben - amely szerint 111 fővel működhet - a most megjelent miniszterelnöki utasítás szerint 129 fősre bővülhet. Ez persze nem azt jelenti, hogy ezt a létszámot feltétlenül fel is kell tölteni. A MeH az átszervezés előtti, 689 fős létszámával jóval belül marad a rendelkezésére álló 752 fős kereten.
