BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak földterülettel kaphatnak támogatást az állattartók

2009. április 20. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén az állattenyésztők is csak földterülettel együtt kaphatják meg a nemzeti kiegészítő támogatásokat - hívja föl a figyelmet a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH). A termeléstől elválasztott, történelmi bázisjogosultság alapján járó támogatásokat - a hízottbika- és az anyatehéntartás, az extenzifikációs szarvasmarha-, valamint a kedvezőtlen adottságú területeken nyújtandó anyajuhtartás-támogatás - az idén csak az a termelő kaphatja meg, aki jogosult, és igényli is az egységes területalapú támogatást. Továbbá mint nyilvántartott állattartó, megtalálható a Tenyészet Információs Rendszerben. Ennek hiányában a bázisjogosultsággal rendelkező gazdának sem fizethető termeléstől elválasztott támogatás. A történelmi bázisjogosultság vagyoni értékű jog, mely korlátozottan forgalomképes. Bázisjogosultság úgy szerezhető, hogy azt egy másik gazdálkodótól megveszik vagy bérbe veszik. Az adásvételt és a bérbevételt a termelő köteles bejelenteni az MVH-nak. A bázisjogosultság akkor sem vész el, ha a gazdálkodó valami miatt nem lesz jogosult a támogatásra, s így kifizetés sem történik. Ha a gazda a termeléstől elválasztott támogatásról lemond, akkor erről 2009. november 30-ig nyilatkozatot nyújthat be az MVH-hoz.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet