Egyelőre nincs gazdasági minisztere a válságkormánynak, miután Vahl Tamás, a Nav N Go ügyvezetője visszalépett. Mindezt Vahl hivatalosan meghirdetett meghallgatása előtt jelentette be Puch László, a gazdasági és informatikai bizottság elnöke. A jelölt így meg sem jelent a meghallgatáson, mert a Bajnai Gordon miniszterelnökkel folytatott egyeztetést követően a kormányfő egyetértett a cégvezető döntésével. Az üzletember azért döntött a visszalépés mellett, mert a médiában olyan támadások érték, ami veszélyeztette volna a szakértői kormány hitelességét és munkáját - mondta az MTI-nek az üzletember. Az elmúlt napokban több lap is foglalkozott azzal, hogy az SAP Hungary Kft. Vahl ügyvezetése idején több kartellügybe is belekeveredett - az összesen négy esetből háromban jogerős bírósági ítélet is alátámasztotta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) határozatát, a negyedikben pedig a nyáron várható ítélet.
A Transparency International egyébként két napja arra kérte Bajnai Gordon miniszterelnököt, hogy ne nevezze ki Vahlt, mert ellentmondásos, hogy az új kormány zászlajára tűzi a korrupció elleni harcot, miközben gazdasági minisztere kartellezett.
A Vahl helyébe lépő új tárcavezetőről egyelőre semmit sem lehet tudni, a kormányfő csak annyit árult el az őt faggató újságíróknak, hogy "hamarosan lesz" miniszter. Várhatóan jövő héten derül ki, kit választ majd Bajnai saját utódjául a gazdasági tárca élére, addig a szomszédban tevékenykedő közlekedési, hírközlési és energetikai miniszter helyettesíti a tárcavezetőt.
A helyettes így Hónig Péter lesz, mivel tegnap hivatalosan is megalakult az új kormány, vagyis az új miniszter egyszerre két intézményt is gyorsan meg kell ismerjen.
A kormányzati névsor tegnap jelent meg a Magyar Közlönyben. A minisztériumok államtitkárai egyelőre nem ismertek, ám annyit már lehet tudni, hogy a Pénzügyminisztériumból várhatóan távozik Keller László, helyét Katona Tamás korábbi államtitkár veheti át. A kormány első ülésére ma kerít sort.
