BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagykoalíció a 13. havi nyugdíjért

2009. március 31. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Láthatóan nem értik az idők szavát sem a MSZP, sem az Fidesz politikusai - legalábbis ez derült ki a nyugdíjtörvény módosításáról szóló vita során. A két nagy párt képviselői egymástól függetlenül a 13. havi nyugdíj kiterjesztésre tettek javaslatot a vitához benyújtott módosító indítványban - miközben könnyen lehetséges, hogy az egész 13. havi illetmény áldozatául esik az általános megszorító csomagnak.
Az országgyűlés tegnap tárgyalta a nyugdíjtörvény szigorítását, amely többek között 2015 után a jelenlegi 62 évről 65 évre emelné a nyugdíjkorhatárt - igaz, egy évtized alatt emelkedne a korhatár. A kormány javaslatának másik sarkalatos pontja a 13. havi nyugdíj intézményének megszüntetése lenne, ám úgy, hogy azoknak, akik idén is kapják e juttatást, beépülne a havi járadékába. (Információk szerint - a Reformszövetség nyomán - a pénzügyi tárca is felvetette a 13. havi nyugdíj megszüntetését, ám ezt Gyurcsány februárban nem fogadta el.)
Ezt a puha csomagot puhítaná tovább egymástól függetlenül az MSZP-s Vidorné Szabó Györgyi és a Fidesz-KDNP-s Iván László és Lanczendorfer Erzsébet alkotta ellenzéki tandem. A szocialista képviselő kiterjesztené a 13. havi juttatást - tehát a korhatár alatti nyugdíjasokra is -, ami évi ötmilliárd forintos többletkiadással járna. Vidorné a tegnapi parlamenti vitában elismerte, hogy nem tartható fenn a jelenlegi nyugdíjrendszer, de szerinte a reformnak nem most jött el az ideje. Ezzel szemben az ellenzéki javaslat továbbra is meghagyná a 13. havi nyugdíj intézményét.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet