A Pénzügyminisztérium és a bankok között jelenleg is folynak a tárgyalások a bankmentő csomag keretében adható támogatásról - így nyilatkozott a Napinak Veres János pénzügyminiszter a múlt héten, bár akkor nem volt hajlandó arról beszélni, hogy milyen támogatásról folynak a tárgyalások. Mint arról a Napi is beszámolt, a tavaly év végén elfogadott bankmentő csomag 300-300 milliárd forintot biztosít pénzintézetekben végrehajtható tőkeemelésre, illetve hitelgaranciára. Ez utóbbi iránt minden bizonnyal lesz érdeklődés - bár a magyar állam által kibocsátott kötvények sem élvezik a piac bizalmát.
Az MSZP-s Szabó Lajos tegnap benyújtott költségvetési módosító javaslata a tavalyi költségvetési törvényen annyiban változtatna, hogy a mindenkori kormánynak 2009. december 31-éig legyen lehetősége az összesen 300 milliárd forint tőkeemelési keret felhasználására. Az országgyűlés ebben a kérdésben egyszer már szavazott: a múlt héten elfogadott pénzügyi törvénycsomagban a tőkeemelésre eredetileg meghatározott március végi határidőt kitolta év végéig, most ezt a döntést a költségvetésen is keresztül kell futtatni. A javaslatról - ha gyorsított eljárásban tárgyalják - akár már a jövő héten szavazhat a parlament.
