BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Év végéig élhet a mentő csomag

A MSZP-s Szabó Lajos a tavalyi költségvetési törvény módosítását kezdeményezte, ezzel lehetővé tenné a kormány számára, hogy a bankmentő csomag részeként év végéig az állam 300 milliárd forint tőkével támogassa a hazai bankokat.

2009. március 30. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pénzügyminisztérium és a bankok között jelenleg is folynak a tárgyalások a bankmentő csomag keretében adható támogatásról - így nyilatkozott a Napinak Veres János pénzügyminiszter a múlt héten, bár akkor nem volt hajlandó arról beszélni, hogy milyen támogatásról folynak a tárgyalások. Mint arról a Napi is beszámolt, a tavaly év végén elfogadott bankmentő csomag 300-300 milliárd forintot biztosít pénzintézetekben végrehajtható tőkeemelésre, illetve hitelgaranciára. Ez utóbbi iránt minden bizonnyal lesz érdeklődés - bár a magyar állam által kibocsátott kötvények sem élvezik a piac bizalmát.
Az MSZP-s Szabó Lajos tegnap benyújtott költségvetési módosító javaslata a tavalyi költségvetési törvényen annyiban változtatna, hogy a mindenkori kormánynak 2009. december 31-éig legyen lehetősége az összesen 300 milliárd forint tőkeemelési keret felhasználására. Az országgyűlés ebben a kérdésben egyszer már szavazott: a múlt héten elfogadott pénzügyi törvénycsomagban a tőkeemelésre eredetileg meghatározott március végi határidőt kitolta év végéig, most ezt a döntést a költségvetésen is keresztül kell futtatni. A javaslatról - ha gyorsított eljárásban tárgyalják - akár már a jövő héten szavazhat a parlament.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet