BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már hétfőn szavazhatnak Paks bővítéséről

2009. március 25. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szocialisták azt kezdeményezték, hogy a képviselők már jövő hétfőn szavazzanak arról az országgyűlési határozati javaslatról, amely zöld utat adna a Paksi Atomerőmű fejlesztéséhez. A javaslatot a gazdasági bizottság egyhangúlag támogatta, a testület elnöke, az MSZP-s Podolák György azért kezdeményezte a rövidített tárgyalást, hogy az ügy nehogy hónapokra elakadjon a közeljövőben várható politikai viták miatt. A házszabálytól való eltéréshez négyötödös többség szükséges, ám mivel minden frakció támogatja a hazai atomerőművi kapacitás bővítését, nagy a valószínűsége, hogy összejön a rapid tárgyaláshoz szükséges négyötöd. A kormány által benyújtott országgyűlési határozati javaslat kétszer ezer megawattos atomerőművi blokk tervezésének megindításához kéri a parlament elvi engedélyét. Az így megépülő blokkokkal 2020 után - átmenetileg - megduplázódhat a paksi energiatermelés, ám a jelenleg működő blokkok a 2030-as években végleg leállnak. A mai tervek szerint egy ezer megawattos blokk megépítése 2,5-3 milliárd euróba kerül, ám üzemeltetése sokkal olcsóbb, mint a gáz- vagy szénerőműveké. Bár az erőművek megépítése az MVM feladata lenne, mind a Fidesz, mind az MSZP ragaszkodik ahhoz, hogy a létesítmény továbbra is állami tulajdonban maradjon.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet