A múlt év végi 10,1 milliárd forintról február végére 12,6 milliárdra nőtt a költségvetési intézmények tartozása. A kép felemás, hiszen míg februárban az intézmények állammal szembeni tartozása 1,2 milliárddal nőtt, addig a kifizetetlen szállítói-szolgáltatói számlaállomány egymilliárd forinttal, 10,8 milliárdra csökkent. Az összes adósság közel hatvan százaléka az oktatási tárca intézményeinél halmozódott fel, ezen belül nagyrészt az orvos-egészségügyi centrummal rendelkező egyetemeknél. Csak a Pécsi Tudományegyetem adóssága 2,6 milliárd forint, ám az évi 48,7 milliárdos költségvetés láttán nem látszik olyan reménytelennek a helyzet. Igaz ugyanakkor, hogy az orvosegyetemek évek óta nem tudnak kikecmeregni adósságcsapdájukból. A kormány már döntött 230 milliárd forint betervezett kiadás visszavonásáról, aminek kilencven százalékát már papíron zárolták is a minisztériumok. A költségvetési szervek a pénzelvonást a május-júniusi időszakban érezhetik meg, akkor vélhetően nő majd a lejárt tartozások állománya.
