BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tárcáktól csak 56 milliárdot vonnak el

2009. március 17. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány eredeti döntésével szemben a minisztériumok kiadásait nem 60, hanem 56 milliárd forinttal csökkenti - derül ki a kormány most nyilvánosságra hozott határozatából. A kabinet még február közepén döntött a költségvetési kiadások 214 milliárd forintos zárolásáról, annak érdekében, hogy tartható legyen a GDP 2,9 százalékára módosított államháztartási hiány. A most meghirdetett, csökkentett zárolás már a második a sorban, ugyanis az év elején 47 milliárd forintot zároltak a tárcák kiadásaiból, mert a megszüntetett 13. havi bér helyett fizetendő kompenzáció költségeit csak így tudta előteremteni a kormány. Az 56 milliárd forintos zárolás nem fűnyíróelven történt, az egyes minisztériumokra jutó tételek ugyanis nem arányosak a tárcák kiadási főösszegeivel.
A kormány a határozatában ugyanakkor részben megkötötte a tárcák kezét, hiszen egyes kiadásokat nem lehet csökkenteni. Az önkormányzati tárca így nem nyúlhat a választásokkal kapcsolatos pénzekhez, de ami fontosabb, nem csökkentheti a távhőszolgáltatás korszerűsítésére és a távhőtámogatásra fordítható kiadásokat sem. Az oktatási tárcánál - ahol 4,7 milliárd forintot kell megspórolni - tabunak számít a teljes felsőoktatási támogatás, illetve a gyakorlóiskolák támogatása.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet