BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány ma dönthet a zárolásról

2009. március 17. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első két hónapban kilencmilliárd forinttól esett el az Egészségbiztosítási Alap a csökkenő járulékbevételek miatt - mondta Székely Tamás egészségügyi miniszter a parlament szakbizottságában. Ennek részeként csökkentik az Egészségbiztosítási Alap kiadásait éves szinten 30 milliárd forinttal. A miniszter tegnap ennek a lapunk által már hétfőn ismertetett (Napi, március 16.) intézkedéscsomagnak a részleteiről számolt be.
A gyógyszerek jelenlegi 85 százalékos támogatási kulcsának 80 százalékra csökkentése 6000 készítmény közül 480-at érinthet. A gyógyszerkiadások átalakítása összesen mintegy 15 milliárd forintos kiadáscsökkenéssel járhat, részben a forgalom apadása, részben a támogatási kulcsok mérséklése nyomán - mondta Székely. A teljesítményvolumen-korlát (tvk) eltörlésével kapcsolatban elhangzott: azokban a kórházakban, ahol a gyógyítási teljesítmény tíz százalékkal meghaladja az országos átlagot, az OEP helyszíni ellenőrzéssel vizsgálja majd az okokat.
A kormány által július közepére tervezett három százalékpontos járulékcsökkentés, illetve az áfaemelés miatt a mostani tervekhez képest már nem változhatnak az egészségbiztosító kiadási tételei, illetve az E-alap egyenlege. A kormány tervei szerint a járulékbevétel-kiesésből származó hiányt a büdzsé kompenzálja a többlet-áfabevételekből. Az áfaemelés ugyan 4,8 milliárd forinttal növeli a kórházak, rendelők kiadásait, ám a járulékcsökkentés ennél hárommilliárd forinttal nagyobb megtakarításokat hozhat az egészségügyi szférában - mondta Székely Tamás. A tárca részben egyeztetett terveiről a kormány várhatóan mai ülésén hoz döntést.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet