BUX 138166.22 -0,95 %
OTP 44350 -1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebb a kátyú a Budapesten

2009. március 15. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Önkormányzat megbízásából a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF) által üzemeltetett 1043 kilométeres úthálózaton az időjárás függvényében folyamatosan javítják a keletkező úthibákat: jelenleg 250-300-ra tehető a ki nem javított kátyúk száma - mondta el lapunknak Horti Zsófia, a társaság szóvivője. Az útellenőri szolgálat két-három naponta ellenőrzi az utak állapotát, ami az elmúlt évek útfelújítási programjának köszönhetően mára sokat javult. A 2005-ben indított Podmaniczky program nyomán drasztikusan, a 2005-ös 91 ezerről 2008-ra 21 ezerre csökkent a kátyúk száma - ennek következtében az erre fordított összeg is mérséklődik. Az elmúlt télen eddig 6000-6500 kátyút szüntettek meg az FKF munkatársai. Tavaly bruttó 763 millió forintot fordított az FKF kátyúzási munkákra. Az igencsak megkopott útburkolati jelek újrafestéséről semmit nem tudnak a társaságnál: amíg nincs a fővárosnak elfogadott költségvetése, addig sem az erre fordítandó összeg, sem a munkák mértéke nem ismert.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet