A válságkezelő programok mellett egységes stratégia szerint dolgoznánk ki szociális helyett foglalkoztatássegítő programokat a különböző segélyeken és járadékokon élő inaktívak munka világába való visszasegítése érdekében - mondta Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter a Kisvárosi Önkormányzatok Országos Érdekszövetsége által szervezett Munkahelymegőrzés vidéken 2009 című konferencián. A miniszter szerint ugyanis sem a versenyszférának nyújtott munkahelyteremtő támogatások, sem az önként jelentkező civil szervezetek által szervezett foglalkoztatási programok nem tudták érdemben és hosszabb távon csökkenteni a mintegy egymillióra tehető inaktívak számát. Dolgozunk az önkormányzatokkal közösen egy szociális kríziskezelő programon, egy másikon, ami az ápolási díjat váltaná ki, és ahelyett munkabér nagyságú összeghez juttatná, valamint ápolási hálózatba szervezné a hozzátartozóikat gondozókat - mondja Szűcs Erika. A rehabilitációs járadékosok hasonló programra számíthatnának. A miniszter elmondása szerint az OFA 6 milliárd forintos, jelenleg felfüggesztett pályázatai mellett a válság miatt nehéz helyzetbe került vállalkozások, a regionális munkaügyi központok kezelésében lévő központi válságkezelő alapok szintén a Munkaerőpiaci Alapból (MPA) finanszírozott, 10 milliárd forintos keretre is számíthatnak.
